Spoločnosť MEDIATEL získala od asociácie Yellow Pages Association (YPA) titul Publisher Marketing Innovation Silver Award Winner za rok 2009. Ocenenie jej bolo udelené za službu mStránky, ktorá umožňuje vytvárať a prevádzkovať mobilné webové stránky. Vynikajúce počiny na trhu katalógového vyhľadávania vyhlásila YPA na tohtoročnej konferencii v Las Vegas, pozornosť sa sústredila predovšetkým na využitie nových technológií a sociálnych médií.

“To, že mStránky získali takto renomované ocenenie dokazuje, že ide o vysoko inovatívnu službu a ponuku,“ hovorí Kimberli Lewis, generálna riaditeľka spoločnosti MEDIATEL na Slovensku a v Českej republike. “Veľmi nás tešilo, že sme v minulom roku mohli predstaviť mStránky ako prvú mobilnú marketingovú platformu svojho druhu na slovenskom trhu. Získať titul Silver Marketing Innovation Award považujeme za veľký úspech. Je pre nás cťou, že sme boli ocenení vedľa americkej spoločnosti SuperMedia, ktorá získala titul Publisher Marketing Innovation Gold Award Winner a presadili sme sa medzi 33 kandidátmi z celého sveta.”

mStránky predstavila spoločnosť MEDIATEL na začiatku minulého roka a od tej doby ju využilo viac ako 2000 firiem z Českej republiky a zo Slovenska. Služba ponúka ľahký prístup k tvorbe a prevádzkovaniu webových stránok prispôsobených mobilným telefónom. Na www.mstranky.sk možno pomocou niekoľkých jednoduchých krokov vytvoriť mobilné stránky s ľubovoľnou štruktúrou a špeciálnymi funkciami, ako je Click-to-Call alebo zaslanie požiadavky / dopytu. Súčasťou ponúkaných služieb sú tiež on-line štatistiky prevádzky stránok. mStránky sú postavené na technológii, ktorá dokáže rozoznať typ mobilného telefónu užívateľa a automaticky mu prispôsobí obsah mobilných stránok.

Asociácia YPA

Yellow Pages Association (www.ypassociation.org a www.insideyp.org) je najväčšou profesijnou asociáciou na trhu tlačených a digitálnych médií, s hodnotou viac ako 31 miliárd USD. Členovia tejto asociácie združujú vydavateľov, certifikovaných marketingových zástupcov a pridružených členov (skupinu investorov, ktorá zahŕňa inzerentov a obchodných partnerov Yellow Pages).